6 Eylül 2012 Perşembe

digitürk plus

Bu bir reklam postudur, herkes bilsin duysun.Ama elimde değil, bunu paylaşmam lazım..

Çocuklu ailelerde hayat eskiye göre bambaşka malumunuz.. İstediğiniz kadar "rahat" olun istediğiniz kadar "kolay" bir çocuğunuz olsun, çocuk olduktan sonra eski alışkanlıklarınızın çoğu birer lükse dönüşüyor.
Bunlardan biri de televizyon, film vs izlemek.
Bizde olay 1 sene önceye kadar şöyle gerçekleşiyor(du):

Akşam 8 -9 gibi çocuk yatırılır, sonunda karı koca bir başbaşa kalınır, iki sohbet edilir ve birlikte bir şeyler izlemeye karar verilir. (Diyelim ki dizi olsun)Dizi başlar ve 15 dk sonra içerden bir ses gelir. Hooop koştur koştur yanına gidersiniz bebeğin, emiyorsa emzirilir emmiyorsa pışpışlanır vs vs.. Ama sonuçta her şekilde dizi bırakılır ve çocuğun yanına gidilir. E tabii dizi sizi beklemez, geldiğinizde eşiniz size olanları anlatmaya çalışır, o esnada birşeyler daha olur. Tam anlarsınız çocuk bir daha uyanır..Bir zaman sonra tadınız kaçar ve vazgeçersiniz.

İşte Digitürk plus tam da bunun için var!

Digitürk reklamlarını her kime hazırlatıyorsa artık, o kişilerin çocuğu olmadığı kesin. Çünkü çocuklu aileler için tam bir ilaç olan bu hizmet nasıl olur da sadece dizilerin başında "digitürk plus ınız varsa bu diziyi geri sarabilir durdurabilir kaldığınız yerden tekrar izlemeye devam edebilirsiniz" gibi saçma sapan amaçsız bir şekilde lanse edilir anlamak mümkün değil.Bu cümleleri ilk duyduğumda tek düşündüğüm şey "ne diye bunu yapayım ki allahaşkına "olmuştu. Çünkü o zamanlar evde tv izlerken bölen bir çocuk yoktu, ihtiyaç yoktu velhasıl.Sonra geçen sene eylül ayında yine "kampanyalar hakkında bilgi vermek için aramıştım" telefonlarından birini tam kapatıyordum ki karşıdaki kişi bana "ancak aboneliğiniz sona ermek üzere, bir seçim yapmanız lazım" gibi birşeyler söyledi. He he laf ağızdan bir kere çıkar şeklinde gene de kapadım telefonu ve sonra digitürke ben ulaşmaya çalıştım.(Müşteri hizmetlisine bağlanmak apayrı bir yazı konusu olabilir, tüm şirketler için. )Ulaşınca da bilgi almanın dibine vurdum ve çok da komik bir fiyata(9.90) plus hizmetini satın aldım. O gün bugün vallahi de billahi de hayatımız değişti:)

Faydaları şöyledir efendim:

1. Hürrem i izlemeye 9 da değil 10 da başlarsınız, hiç reklam izlemeden(reklamlarda ileri sara sara) 11,5 gibi bitirirsiniz diziyi. Hem 1 saat kazanırsınız hem de reklamlardan kurtulursunuz.
2.Sevdiğiniz dizileri kaydeder ne zaman isterseniz o zaman izlersiniz. Bu dizinin tüm bölümlerini kaydet süper bir seçenek, 3 gün tatile gidersiniz, döndüğünüzde kayıt listenizde 10 tane dizi olmuştur sizi bekleyen.
3.İstediğiniz filmi kaydeder, canınız ne zaman isterse o zaman izlersiniz.Ben genelde bir filmi 2 günde bitiriyorum.
4.Siz bir kanalda bir şey izlerken aynı anda başka kanalda da iyi bir şey varsa, onu kaydeder, sonra izlersiniz.
5.Kayıt yapmak için evde olmanıza gerek yok, iphone digitürk uygulamasından kayıt yapabilirsiniz.
Örneğin cuma akşamları yalan dünya başlayacağı sıralarda biz hep dışarıda oluyorduk ve hoop 2 saniyede kaydet gitsin, eve gelince de mis gibi reklamsız izle.Tabii aynı şey tatilde olduğunuz zamanlar için de geçerli.

Velhasıl faydaları saymakla bitmez..

Bu kadar övgüden sonra eleştiri ve önerilerimiz de sıralayalım efendim digitürk'e

sevgili digitürk;
1. eskisi kadar iyi dizi, film içermiyorsun. Ligte yaşananlar seni kötü etkiledi biliyoruz ama bu kadar da olmaz dediğimiz oluyor.
2.Adını bile unuttuğum şu hizmet- hani film satın alıp izliyorduk- , işte ordaki filmler de çok kötü bence , değil para verip izlemek, bedava olsa yine açmam.Hatta bence kaldırın gitsin ya bunu, netten film indirip izleyen bir kuşak var artık karşınızda( nasıl hiç üşenmiyorlar bununla uğraşmaya bilmiyorum)Bunun yerine dizi sezonlarını parayla satın. İşte mesela how i met your mother 1 sezon satın al, 4,99 gibi;) Alalım sezonu, istediğimiz zaman izleyelim, izlediğimiz bölüm silinsin kendi ya da silinmesin yahu kime ne zararı var:) ( netten film indiren kuşak dizi indiremez sanki,kendi içinde çelişen bir istek oldu bu, olsun, keyif benim değil mi isterim isterim.)
3. Kayıt menüsünde filmler çok geniş bir yelpazeyi içeriyor. Oysa ben bu ay digitürkte olan romantik komedi, aksiyon vs filmleri ayrı ayrı listelenmiş şekilde görebilmek ve daha kolayca kaydedebilmek istiyorum.
4.Diyelim ki bir filmi beğendim(beğen butonu olsun o zaman), digitürk bana hemen o ay buna benzer beğenebilceğim diğer filmleri de önersin. Bunu sevdiysen bunları da seversin tarzı bir hizmet.
5. Beğen butonu demişken , digitürk iphone uygulamasına koy bir facebok butonu, bir tıklayalım "niloş digitürk bilmemkaçıncı kanalda bilmemneyi izliyor" diye durum güncellemesi çıksın facebook sayfamızda. Olamaz mı olabilir?
6.Filmlerin konuları daha ayrıntılı yazsın. Bıktım artık imdb den bakıp durmaktan bu ne ki bu ne ki diye.
7. Film kuşakları oluşturulsun. İşte mesela bu hafta her akşam 9 da şu yönetmenin filmleri ya da şu oyuncunun oynadığı filmler gibi..
8. Sözlerimi kaale alın ve çocuklu aileleri hedef alan bir digitürk plus reklamı döndürün allahaşkına,herkes sebeplensin şu süper hizmetten.
not: bu istediklerimden biri ya da bir kaçı zaten varsa, o zaman daha iyi reklam yap, haberimiz yok çünkü;)
Tesekkürler, sevgiler;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder