23 Aralık 2013 Pazartesi

yılbaşı sofrası

Geçen sene bu zamanlar tembelin yılbaşı sofrasını yazmışım..Fotoğraf eklemişim demek daha doğru belki, neyin tarifini vereyim ki ben:)

Görünen o ki geçen 1 sene içinde sizinle paylaşabilceğim müthiş şeyler hala yok:)Sanıyorum bu mutfak işi pek sonradan kazanılan bir beceri değil, ya var ya yok sanki..Ara sıra bir giriyorum böyle mutfağa, bir şeyler birşeyler.. Cık, olmuyor..  Sıkılıveriyorum tüm o tantanadan.Ben şipşak şeyleri seviyorum,annemin değimiyle uyduruk işleri yani..Şöyle bir kesivereyim pıt pıt, ortaya süper bi'şi çıksın ; öyle pişmesini bekle, bilmeneyi önce koy ki çok pişsin ama bilmemneyi en son koy falan, ı-ıh, bana göre değil..Afakanlar basıyor beni..Fırın yemeği sevmem de bu yüzdendir belki..Başında beklemek yok, karıştırmak yok,  at fırına gitsin.. Yemek yapmak sabır işi-ki o da bende hiç yok.
Bu yüzden de  bir çok kişinin (annem başta olmak üzere) haklı olarak burun kıvıracağı ama şu zalim  mutfak dünyasında  beceriksiz olan  ve böyle kalmayı da tercih eden benden başka birilerinin daha  bulunduğuna inanarak , kendi bulduğum uydurmasyon yılbaşı sofrası bileşenlerini paylacacağım sizinle..Ha ha çok yaratıcı di mi, közlenmiş domates:)İtiraf edin, sofrada güzel duracaktır.


Benimki gibi brokoli aşığı bir çocuğunuz varsa alın size yılbaşı ağacı;)Ben bunu tövbe billah yapamam, ama belki yapabilcekler vardır dedim:)


neyseki portakal soyabilirim:)


mısırları kesmede de sorun yaşayacağımı sanmıyorum;)


pazarda neden hala üzüm var anlayabilmiş değilim ama neyse artık


işte yemek yapmayı bilenlerin sayfayı kapatacağı nokta bu, evet  elma:)


suya atsanız bile olur vallahi


he he yine elma:)


çok kolay ama çok şık değil mi?


neye saplamış onlar bunu yahu?


evet evet hala karpuz da var, renk olsun derseniz;)


rakının yanına?


bak buna benzer bi'şi  yapmıştım işte.

bakınız :) http://mucizelezzetler.com/tarif-detay/1/tatli-yiyelim-tatli-konusalim/siste-brownie


hamuru yapamam ben, kurabiye işi benim için çok üst düzey ama annem yaparsa ben şekil veririm sanırım:)


şimdi söyleceğime çok şaşıracaksınız ama buna benzer bi'şey de yapmıştım ben.enfes ötesi olmuştu..haaa tabii ben kendi uyduruk tarzımla yorumlayarak milföy hamuruyla yapıvermiştim:)


http://cafefernando.com/turkce/pazartesi-sabahi-keyif-kahvaltisi/


ne cici di  mi:)


çocuklar buna ba-yı-la-cak


bir aşk varsa hayatınızda sizden şanslısı yok..


fotoğraflar pinterestten malumunuz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder